Current Weather Dobrović
Current weather for the city of Dobrović. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 16. 5. (12:00) to 16. 5. (19:00)
Rain
Valid to 17. 5. (00:00)
Wind
Valid from 17. 5. (00:00) to 17. 5. (15:00)
12°C
feels like 11°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 97 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 16°C |
