- Weather
- Serbia
- Central Serbia
- Dobrilovići
Current Weather Dobrilovići
Current weather for the city of Dobrilovići. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Low Temperature
Valid from 13. 5. (00:00) to 14. 5. (00:00)
Wind
Valid to 12. 5. (20:00)
Rain
Valid to 13. 5. (00:00)
Thunderstorms
Valid to 13. 5. (00:00)
17°C
feels like 16°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 33 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 73 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 13°C |
