- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Do Chāhī-ye Soflá
Current Weather Do Chāhī-ye Soflá
Current weather for the city of Do Chāhī-ye Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
32°C
feels like 35°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 25°C |
