Current Weather Dīzaj-e Bālā
Current weather for the city of Dīzaj-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 10°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 18°C |
