- Weather
- Burkina Faso
- Boucle du Mouhoun
- Dinkiéma
Current Weather Dinkiéma
Current weather for the city of Dinkiéma. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
33°C
feels like 36°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 90 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 23°C |
| Average: | 32°C |
