- Weather
- Germany
- Free State of Thuringia
- Dingelstädt
Current Weather Dingelstädt
Current weather for the city of Dingelstädt. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 29. 4. (00:00) to 29. 4. (07:00)
14°C
feels like 11°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 10 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 10°C |
