- Weather
- Italy
- Trentino-Alto Adige
- Deutschnofen
Current Weather Deutschnofen
Current weather for the city of Deutschnofen. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 28. 4. (02:00) to 29. 4. (02:00)
16°C
feels like 17°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 57 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 7°C |
