- Weather
- Serbia
- Central Serbia
- Despotovići
Current Weather Despotovići
Current weather for the city of Despotovići. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid to 27. 5. (00:00)
27°C
feels like 29°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1025 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
