- Weather
- Russia
- Tyva Republic
- Derzig-Aksy
Current Weather Derzig-Aksy
Current weather for the city of Derzig-Aksy. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 47 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 9°C |
