- Weather
- United States of America
- Maine
- Denmark
Current Weather Denmark
Current weather for the city of Denmark. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 25. 5. (12:00)
10°C
feels like 10°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 98 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 14°C |
