- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Deh-e Emāmī
Current Weather Deh-e Emāmī
Current weather for the city of Deh-e Emāmī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
40°C
feels like 44°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 47°C |
| MIN: | 19°C |
| Average: | 32°C |
