- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Zabul
- Dê Srō Ghar
Current Weather Dê Srō Ghar
Current weather for the city of Dê Srō Ghar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 11°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 24 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 6°C |
