- Weather
- United States of America
- Nebraska
- David City
Current Weather David City
Current weather for the city of David City. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 2. 5. (01:00) to 2. 5. (08:00)
13°C
feels like 11°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 18 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 13°C |
