Current Weather Darreh-ye Ţūrkan
Current weather for the city of Darreh-ye Ţūrkan. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
34°C
feels like 38°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 28 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 17°C |
| Average: | 27°C |
