Current Weather Darreh-ye Qārā
Current weather for the city of Darreh-ye Qārā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 58 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
