Current Weather Darreh-ye Morvārī
Current weather for the city of Darreh-ye Morvārī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 7 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 13°C |
