Current Weather Darreh-ye Mobārak Darreh
Current weather for the city of Darreh-ye Mobārak Darreh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 18°C |
