Current Weather Darreh-ye Gālīān
Current weather for the city of Darreh-ye Gālīān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
32°C
feels like 35°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 7 % |
| cloud cover | 17 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 23°C |
