Current Weather Darreh-ye Bāghānī
Current weather for the city of Darreh-ye Bāghānī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 9 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 17°C |
| Average: | 28°C |
