- Weather
- Islamic Republic of Pakistan
- Sindh
- Daowala
Current Weather Daowala
Current weather for the city of Daowala. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
39°C
feels like 44°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 6 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 48°C |
| MIN: | 23°C |
| Average: | 36°C |
