- Weather
- Republic of Korea
- Chungcheongnam-do
- Dangseon
Current Weather Dangseon
Current weather for the city of Dangseon. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 39 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 17°C |
