- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Dam-e Eshgaft
Current Weather Dam-e Eshgaft
Current weather for the city of Dam-e Eshgaft. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 36 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 20°C |
