- Weather
- Yemen
- Al Hudaydah Governorate
- Dahayir Islands
Current Weather Dahayir Islands
Current weather for the city of Dahayir Islands. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
33°C
feels like 37°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 44 % |
| dew point | 24°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 29°C |
| Average: | 31°C |
