- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- Dahan-e Tanōr
Current Weather Dahan-e Tanōr
Current weather for the city of Dahan-e Tanōr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 28 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 22 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
