- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Dahan-e Būm
Current Weather Dahan-e Būm
Current weather for the city of Dahan-e Būm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 11°C |
