- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Dahan-e Būm
Current Weather Dahan-e Būm
Current weather for the city of Dahan-e Būm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 8°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 16 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 9°C |
