- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Dahān-e Ābrūsī
Current Weather Dahān-e Ābrūsī
Current weather for the city of Dahān-e Ābrūsī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 23°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 15 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
