- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Nimroz
- Daghāl-e Pāyindah
Current Weather Daghāl-e Pāyindah
Current weather for the city of Daghāl-e Pāyindah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
33°C
feels like 37°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 28 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 28°C |
