- Weather
- Taiwan ROC
- Takao
- Dacang
Current Weather Dacang
Current weather for the city of Dacang. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 23°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 20°C |
| Average: | 27°C |
