Current Weather Dąbia Nowa
Current weather for the city of Dąbia Nowa. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 15. 5. (15:00) to 15. 5. (22:00)
19°C
feels like 19°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 71 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 14°C |
