- Weather
- United States of America
- Ohio
- Corning
Current Weather Corning
Current weather for the city of Corning. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid to 25. 5. (12:40)
21°C
feels like 22°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 19°C |
