- Weather
- Moldova
- Dondușeni District
- Codrenii Noi
Current Weather Codrenii Noi
Current weather for the city of Codrenii Noi. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid to 22. 5. (22:00)
24°C
feels like 25°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 75 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
