- Weather
- North Korea
- Chagang-do
- Chung-dong
Current Weather Chung-dong
Current weather for the city of Chung-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 13°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 93 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
