- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Ch’u-dong
Current Weather Ch’u-dong
Current weather for the city of Ch’u-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 8°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 36 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 98 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 16°C |
