- Weather
- Republic of Bulgaria
- Haskovo
- Chuchuliga
Current Weather Chuchuliga
Current weather for the city of Chuchuliga. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 13. 5. (00:00) to 14. 5. (00:00)
Thunderstorms
Valid to 13. 5. (00:00)
23°C
feels like 23°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 52 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 15°C |
