- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Ch’op’yŏng-ch’on
Current Weather Ch’op’yŏng-ch’on
Current weather for the city of Ch’op’yŏng-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 25 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 11°C |
