- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Chŏnjŏn-san
Current Weather Chŏnjŏn-san
Current weather for the city of Chŏnjŏn-san. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-2°C
feels like -4°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 100 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -14°C |
| Average: | 3°C |
