- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Chŏnjŏn-san
Current Weather Chŏnjŏn-san
Current weather for the city of Chŏnjŏn-san. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 1°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 86 % |
| cloud cover | 89 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 2°C |
