- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Chŏng-sŏm
Current Weather Chŏng-sŏm
Current weather for the city of Chŏng-sŏm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 16°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 14°C |
