- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Chongi-ch’on
Current Weather Chongi-ch’on
Current weather for the city of Chongi-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
