- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Chŏngha-dong
Current Weather Chŏngha-dong
Current weather for the city of Chŏngha-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 19°C |
