- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Chŏm-gol
Current Weather Chŏm-gol
Current weather for the city of Chŏm-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 11°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 18°C |
