- Weather
- Republic of Korea
- Chungcheongnam-do
- Chŏm-ch’on
Current Weather Chŏm-ch’on
Current weather for the city of Chŏm-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 79 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 17°C |
