- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Ch’ŏlto-ri
Current Weather Ch’ŏlto-ri
Current weather for the city of Ch’ŏlto-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 13 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 17°C |
