- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Chŏl-gol
Current Weather Chŏl-gol
Current weather for the city of Chŏl-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 64 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
