- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Chodang-dong
Current Weather Chodang-dong
Current weather for the city of Chodang-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 25°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 14°C |
