- Weather
- Republic of Korea
- Chungcheongnam-do
- Chin-gol
Current Weather Chin-gol
Current weather for the city of Chin-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 14°C |
