- Weather
- Republic of Korea
- Chungcheongnam-do
- Chin-gol
Current Weather Chin-gol
Current weather for the city of Chin-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 11°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 84 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 14°C |
