- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangbuk-do
- Chi-gol
Current Weather Chi-gol
Current weather for the city of Chi-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 11°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 95 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
