- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Ch’ang-gol
Current Weather Ch’ang-gol
Current weather for the city of Ch’ang-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 13°C |
